Okręg Sejneński zorganizował obchody 99. Rocznicy Bitwy Niemeńskiej

W dniu 22 września 2019 roku Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Sejneński zorganizowało obchody 99. Rocznicy Bitwy Niemeńskiej oraz 80. Rocznicy mordu na 8-miu żołnierzach Korpusu Ochrony Pogranicza „Sejny” ze Strażnicy Stanowisko.

Obchody rozpoczęły się Liturgią Mszy Świętej, której przewodniczył Ks. Andrzej Sienkiewicz - Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Berżnikach. W celebrze Mszy Świętej pomagał również Ks. Profesor Marek Straszyński, który wygłosił bardzo pouczającą homilię. Należy podkreślić, iż na liturgię przybyło wielu parafian, gości i klasa mundurowa z ZSO w Sejnach, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Poćkunach, Rada Pedagogiczna ze Szkoły w Poćkunach i ZSO, dyrektorzy wymienionych Szkół oraz przedstawiciele Sejneńskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oraz w mundurach duża grupa Piłsudczyków ze Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Sejneński

Na zakończenie Mszy Świętej został odczytany list do uczestników uroczystości od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Bitwy Niemeńskiej, który znajduje się na cmentarzu parafialnym. Złożone zostały kwiaty i zapalone znicze przy pomniku Bitwy Niemeńskiej i przy grobie żołnierzy KOP.
Na zakończenie obchodów podziękowanie do uczestników wygłosił płk Zw. Jarosław Wojciechowicz.
Relacja: płk zw. Jarosław Wojciechowicz


Drukuj   E-mail