Sejneńscy Piłsudczycy na Jasnej Górze

W dniach 26-27 listopada 2019 r. Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Sejneński współorganizował pielgrzymkę na Jasną Górę.

Celem pielgrzymki było przede wszystkim podziękowanie Matce Bożej Królowej Polski za zwycięskie Powstanie Sejneńskie w 100. Rocznicę Powstania, a także podziękowanie za odzyskaną Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz Członków Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Sejneński udział w pielgrzymce wzięli również Koledzy z Koła Nr 14 im. Powstańców Sejneńskich.
O godzinie 11.30 byliśmy w stolicy naszego pięknego kraju Warszawie. O godzinie 12.00 wszyscy uczestnicy podróży brali udział w złożeniu wiązanki kwiatów biało-czerwonych przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Oczywiście osoby, które posiadały mundury założyły je co w znaczny sposób podniosło rangę naszej delegacji. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożyliśmy wiązankę kwiatów biało-czerwonych. Po chwili byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza przez żołnierzy Garnizonu Warszawskiego. Po wykonaniu kilku zdjęć udaliśmy się pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie została złożona druga wiązanka kwiatów biało-czerwonych. Na Jasną Górę dotarliśmy na godzinę 16.00. O godzinie 18.00 ks. płk zw. Władysław Napiórkowski w Sali Różańcowej odprawił Liturgię Mszy Świętej w intencji Sejneńskich Pielgrzymów oraz za intencje, które przywieźliśmy ze sobą. Kulminacją pierwszego dnia pielgrzymki był Apel Jasnogórski, który prowadził Ojciec Eustachy Rakoczy i Ks. płk zw. Władysław Napiórkowski. Modlitwa przygotowana przez ks. płk zw. Władysława była odzwierciedleniem naszych intencji z którymi przyjechaliśmy do Królowej Polski. W trakcie modlitwy Ks. płk Zw. Władysława, płk Zw. Jarosław Wojciechowicz wręczyli jako wotum Szablę Oficerską na Ołtarz Matki Bożęj, by broniła naszej niepodległości, niezależności i suwerenności. Szabla została ufundowana przez Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Sejneński.
Drugi dzień pielgrzymki na Jasną Górę rozpoczął się wczesnym rankiem, gdyż o godzinie 5.30 byliśmy już w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie braliśmy udział w odsłonięciu Wizerunku Matki Bożej, a następnie wzięliśmy udział we Mszy Świętej.
O godzinie 21.30 przyjechaliśmy do naszych kochanych Sejn, lekko zmęczeni podróżą, ale naładowani duchowo i z nową energią do pracy na najbliższy czas.
Dziękujemy wszystkim uczest-nikom pielgrzymki za stworzenie wspaniałej atmosfery, Ks. Władysławowi za modlitwę i duchowe wsparcie, a Koledze Hubertowi za bezpieczną podróż.
Zdjęcia dzięki uprzejmości J.W.
Jarosława Wojciechowicza


Drukuj   E-mail