Ogłoszenia

Związku Piłsudczyków RP

W Gdańsku obchody rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej

W dniu 6 sierpnia 2023 roku w Gdańsku - Wrzeszczu, będzie miała miejsce Uroczystość Upamiętnienia historycznego Wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej z Oleandrów w Krakowie w roku 1914.
Uroczystość objął swoim Honorowym Patronatem Wojewoda Pomorski - Pan Dariusz Drelich. W uroczystości wezmą udział przestawiciele terenowych jednostek ZPRP z kraju oraz młodzież szkolna.

Obchody 88. rocznicy śmierci marsz. Józefa Piłsudskiego

W dniu 12 maja w Okręgach i Oddziałach naszego Związku zorganizowane będą uroczystości związane z obchodami 88. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego ( +12 maja 1935r.)
W miejscach pamięci o Marszałku złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów,  odbędą się spotkania wspominające wkład Marszałka i Jego żołnierzy w odzyskanie Niepodległości i rozwój naszej Ojczyzny.

Obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego organizowane w Wyszkowie.

Płk zw. Sylwester Raniszewski - Prezes Zarządu Okręg Nadbużański w Wyszkowie Związku Piłsudczyków RP serdecznie zaprasza na Obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego organizowane w Wyszkowie. 
Zaproszenie w załączeniu

155 rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dzień urodzin Marszałka przypadający na 5 grudnia jest świętem Związkowym. W Oddziałach i Okręgach Związku odbywają się z tej okazji rożne uroczystości, historyczno - patriotyczne. Składamy również wieńce i wiązanki kwiatów pod jego pomnikami.

Życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu Narodowego Święta Niepodległości życzę, aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować, aby bohaterski czyn Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego Żołnierzy prowadzący do wolności Ojczyzny pozostawał w naszej chwalebnej pamięci.

Szczęść Boże
gen. zw. Stanisław Władysław Śliwa
Prezes Zarządu Krajowego ZPRP

34. Jubileusz ZPRP

Z okazji 34 rocznicy utworzenia Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej

Zaproszenie do udziału w VIII OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMCE ZWIĄZKU PIŁSUDCZYKÓW RP NA JASNĄ GÓRĘ

Prezes Zarządu Krajowego
Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej
Stanisław Władysław Śliwa
Generał Związku
zaprasza do udziału w VIII OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMCE ZWIĄZKU PIŁSUDCZYKÓW RP
na Jasną Górę
przed oblicze Królowej Polski,
Hetmanki Żołnierza Polskiego, która odbędzie się
18 sierpnia 2022 roku
Program Pielgrzymki

Zjazd Krajowy ZPRP. Wschowa dn. 14 maja 2022r

Okręg Królewska Wschowa jest współorganizatorem Zjazdu Krajowego ZPRP podczas którego odbędzie się posiedzenie Zarządu Krajowego ZPRP.