Spotkanie opłatkowe w Okręgu Gdańskim

Członkowie Okręgu Gdańskiego oraz sympatycy naszego Związku dnia  27 stycznia przełamali się opłatkiem, oczywiście z zachowaniem dystansu w sposób symboliczny (niestety Covid-19 zrewidował nasze tradycyjne świąteczne obrzędy). Tak więc, była modlitwa, kolędy, barszcz z krokietami i wspaniałe ciasta.


Uroczysty charakter spotkania nie przeszkodził w prezentacji naszych dokonań w roku ubiegłym, a także przedstawieniu planów na rok bieżący. Rok 2021 pomimo koronawirusowych ograniczeń należy zaliczyć do obfitujących w szereg interesujących wydarzeń (sprawozdanie Zarządu członkowie Okręgu otrzymali wcześniej). Przełom roku to czas na podsumowania okresu minionego ale także tworzenie planów na przyszłość. Prezes Zarządu Okręgu Gdańskiego płk zw. Andrzej Adamczyk omówił te zamierzenia. Oczywiście, nadal planujemy organizować uroczyste obchody pamięci dat upamiętniających  Marszałka Józefem Piłsudskim (19 marzec, 12 maja, 5 grudnia) oraz świąt państwowych. Plan zakłada również nowe wydarzenia związane z odwiedzaniem miejsc związanych z Marszałkiem, również poza granicami naszego kraju.
Wiele ciepłych słów skierował do obecnych Prezes Zarządu Krajowego - gen. zw. Stanisław Władysław Śliwa. Podkreślił jak wielką misję edukacyjną mamy do wykonania jako propagatorzy idei naszego Patrona. Dużo miejsca poświęcił omówieniu kwestii związanych z rozwojem naszej organizacji w Polsce ale także zaakcentował rosnące znaczenie oddziałów na świecie.
Świąteczny charakter spotkania został podkreślony również wspaniałym prezentem – kalendarzem na 2022r wykonanym przez naszych kolegów płk. ZP Dariusza Różyckiego oraz Arkadiusza Szwabę. Jest to wydanie wyjątkowe, ilustrowane zdjęciami autorstwa naszej koleżanki Stanisławy Cempa z różnego rodzaju wydarzeń związanych z działalnością naszego Okręgu. Z pewnością będzie oryginalną ozdobą niejednego pomieszczenia czy też biura.
Spotkanie przebiegało w bardzo przyjacielskiej wręcz rodzinnej atmosferze. Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej jest bowiem organizacją skupiającą ludzi wokół jednej wielkiej idei. Jesteśmy gotowi do współpracy z ludźmi, którzy w myślach i dokonaniach Pierwszego Marszałka Polski widzą inspirację do pracy dla Ojczyzny.
MK

 


Drukuj   E-mail