Ku czci i pamięci Błogosławionego ks. kmdra Władysława Miegonia

W dniu 15 października 2022 r. Piłsudczycy złożyli hołd pamięci błogosławionego księdza komandora Władysława Miegonia w 80. rocznicę męczeńskiej śmierci, modląc się w uroczystej Mszy świętej w jego intencji w Bazylice Morskiej pw. NMP Królowej Polski w Gdyni- kościele tytularnym ZPRP.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył Naczelny Kapelan ZPRP - gen. dyw. zw. ks. inf. dr Edmund Skalski. W homilii przypomniał zasługi błogosławionego dla Kościoła i Narodu.
Uroczystość powiązana była z ceremonią wręczenia odznaczeń związkowych dla osób wspierających nas w pełnieniu naszej misji oraz pamiątkowych medali dla tych co zaangażowani byli w dzieło koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Generał Związku Stanisław Śliwa - Prezes ZK ZPRP w przemówieniu okolicznościowym zwrócił uwagę na to, że dbałość Związku o pamięć takich postaci jak błogosławiony ks. kmdr Władysław Miegoń jest naszym zaszczytny obowiązkiem bedącym powinnością wobec pokoleń i historii.
Uroczystość zakończył koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu światowej sławy śpiewaka operowego Maestro Leszek Skrla, przy akompaniamencie Pani dr hab. Anny Mikolon - prof. AM w Gdańsku.
Relacja z uroczystości w Panoramie Gdańskiej od 5.40 minuty (tutaj).


Drukuj   E-mail