Relacja z Jubileuszowej Pielgrzymki Piłsudczyków na Jasną Górę

Uroczysta Pielgrzymka na Jasną Górę do Matki Bożej Królowej Polski i Hetmanki Żołnierza Polskiego, z okazji 35-lecia Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, była głównym wydarzeniem roku Jubileuszowego naszego Związku.


Przybyliśmy licznie 17 sierpnia 2023 roku, aby podziękować Matce Bożej za opiekę wstawienniczą nad naszą organizacją oraz modlić się za nas samych i za  dusze Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy, oraz o pomyślność naszej Ojczyzny.
Każdy z nas w tym szczególnym miejscu składał również Bogu wiadome osobiste intencje. Pielgrzymka przebiegała zgodnie z ustalonym programem.
Złożono hołd Marszałkowi w Kaplicy Pamięci Narodu. Uroczystość związkowa obyła się w sali im. św. Jana Pawła II,  uhonorowano odznaczeniami i awansami wyróżniających się członków organizacji, Okręg Kraków otrzymał sztandar związkowy. Generał Związku dokonał uroczystego wręczenia Aktów Powołania :

  1. Oddział ZPRP w Zaściankach/Białegostoku – Prezes Józef Bardłowski, Pułkownik Związku
  2. Oddział Łódzko-Sieradzki ZPRP – Prezes Wiesław Matkowski, Podpułkownik Związku
  3. Oddział ZPRP Wołomin – Prezes Andrzej Michalik, Pułkownik Związku
  4. Oddział ZPRP Zielona Góra – Prezes Sławomir Szostak, Kapitan Związku

    Po uroczystościach związkowych uczestniczyliśmy we Mszy świętej po której odbył się koncert orkiestry reprezentacyjnej ZPRP, wieczorem stawiliśmy się na Apel Janogórski przed cudownym obrazem Matki Bożej
    fotorelacja tutajDrukuj   E-mail